WYCIECZKA KLAS II DO ZAGRODY EDUKACYJNEJ WIES.CO

Uczniowie kl. IIa i IIb wraz z wychowawczyniami odwiedzili ,,Zagrodę Edukacyjną Co” w Skarżysku.

Przygód było co niemiara. Bardzo podobało się wszystkim  karmienie kóz, kucyków oraz króli marchewką. Podziwialiśmy ekologiczny ogród, w którym uprawiane są warzywa,  owoce i zioła. Był czas wolny na placu zabaw, a nawet został rozegrany mecz piłki nożnej nie tylko przez chłopców.

Jednak najwięcej radości przysporzył  nam udział w słodkich warsztatach  czekoladowych. Warsztaty czekoladowe to praktyczne zajęcia pobudzające zmysł smaku, wykorzystujące zdolności manualne i kreatywne myślenie. W trakcie nich mieliśmy możliwość degustacji ziarna kakao oraz trzech rodzajów czekolad. Obejrzeliśmy prezentację całego procesu powstawania czekolady – od plantacji do tabliczki. Kabosy, ganasz, kakaowiec, temperowanie to pojęcia, które przestały być zagadką. Następnie w specjalnym stroju kucharza  każdy tworzył własną tabliczkę czekolady. Ozdabianie jadalnymi dodatkami oraz degustacja pozostałości wyrobów z misek to najmilsza część warsztatów. Samodzielnie stworzone słodkości każdy zabrał do domu.

Po zjedzeniu ciasta i wypiciu herbaty przyszedł czas na powrót. Jest to super miejsce, na pewno jeszcze tu wrócimy.

Uczniowie klasy IIa i IIb

wych. M. Włodarczyk i E. Jędrzejska