,,ZDROWEGO LECZYĆ NIE TRZEBA”

Trzeba natomiast wiedzieć, że jeśli coś nam dolega mamy się do kogo zwrócić.

5 lutego uczniowie klasy II a i II b odbyli bardzo ciekawe zajęcia, mające na celu zapoznanie ich z zawodem lekarza.

Na zajęcia zaprosiliśmy naszą szkolną pielęgniarkę Panią Bożenę Zegadło. Uczniowie dobrze Ją znają ponieważ jest w naszej szkole już od lat.

Na zajęciach dowiedzieli się czym charakteryzuje się zawód lekarza, czy jest łatwy i  potrzebny?

Pani Bożena przybliżyła dzieciom specjalizacje lekarskie. Dowiedziały się, do jakiego lekarza pójść kiedy boli gardło, kiedy bolą oczy, kiedy coś złamiemy. Były niezwykle zdziwione faktem, że w naszym ciele mamy ponad 200 kości!

Dzieci wykazały się sporą wiedzą jeśli chodzi o zdrowie, zasady zdrowego odżywiania, dbania o kondycję.

Dziękujemy Pani Bożenie Zegadło za ciekawe poprowadzenie zajęć.

Ewa Jędrzejska

Marta Włodarczyk