Co to jest Niepodległość? Teraz wiem już na pewno!

Obchody Dnia Niepodległości już za nami. Klasa II a i II b uczciły to święto w szczególny sposób. Przygotowania do obchodów zaczęliśmy już we wrześniu, kiedy to z naszego szkolnego ogrodu zebraliśmy plony. Bo bycie patriotą dla małych uczniów to między innymi umiejętność dbania o to, co własnymi rękami posiali i posadzili, pielęgnowanie, podlewanie i zbiory. W październiku klasy drugie zwiedziły Izbę Tradycji znajdującą się w  Suchedniowskim Ośrodku Kultury.

Wszyscy uczniowie klas drugich wraz z rodzinami odpowiedzieli na apel o napisanie wiersza dla naszej Ojczyzny. Wiersze i piękne ilustracje ozdobiły łącznik szkoły. Zostały również wysłane na konkurs poezji zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Czekamy na wyniki. Niezależnie od tego, jakie one będą gratulujemy wszystkim młodym poetom. Wiersze zostaną wydane w formie książki. Wiersze chwytają za serce. To kolejna lekcja patriotyzmu. Klasa II b przygotowała na to szczególne święto lapbooki. Dzieci samodzielnie wykonały rysunki, w przystępny sposób zapoznały się ze słowami naszego hymnu i ich znaczeniem. Poznały bohaterów narodowych.

Uczniowie klas drugich  w czasie uroczystej akademii zaprezentowali przepiękną piosenkę pt. ,,Co to jest niepodległość". Marysia Moliszewska i Gabrysia Pokrzywa zaczarowały nas swoimi głosami. Oczywiście wraz z innymi uczniami naszego miasta i gminy 11.11. o godzinie 11:11 odśpiewaliśmy wszystkie zwrotki hymnu. Przed nami konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej. Wybrani uczniowie z klas drugich będą recytowali wiersze własnego autorstwa.

Jak kiedyś powiedział Jan Zamoyski: Takie będą Rzeczypospolite jak ich młodzieży chowanie. Kochajmy naszą Ojczyznę zawsze nie tylko w dniu Jej święta.

Wychowawczynie klas drugich:

Ewa Jędrzejska