Lekcja historii w oddziałach przedszkolnych

W piątek 19 października  klasy 0A i 0B uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej, pt. „Śladami historii” w „Muzeum Orła Białego” w Skarżysku - Kamiennej. Tym samym zrealizowaliśmy kolejny punkt projektu „Piękna Nasza Polska Cała”. Dzieci uczestniczyły w niezwykłej lekcji historii w terenie. Przedszkolaki miały okazje zobaczyć wiele ciekawych eksponatów: mundury, żołnierskie przedmioty codziennego użytku, broń, pojazdy a nawet zasiadły za sterami samolotu. W wycieczce uczestniczył również gość specjalny – Burmistrz MiG Suchedniów – Cezary Błach, który zapewnił dzieciom autokar i słodki poczęstunek. W realizację tego przedsięwzięcia włączyła się także Rada Rodziców, która zakupiła bilety do muzeum.

Magdalena Przygoda

Ewa Bąk