Smog- skąd się bierze i jak z nim walczyć?

Zanieczyszczenia powietrza to problem, który dotyczy nas wszystkich. Powietrze, którym oddychamy ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie i stan zdrowia. Rozpoczął się sezon grzewczy, co powoduje, że musimy być gotowi na bliższe spotkanie z wielkim wrogiem człowieka „smogiem”. Uczniowie klasy Va wiedzą już, że ludzie sami sobie tego wroga stwarzają i to właśnie ludzie mogą sprawić aby stał się on mniej groźny. Burza mózgów pokazała jak wiele trafnych skojarzeń ze słowem „smog” mają jedenastoletnie dzieci. Łamigłówka w postaci wykreślanki pomogła nam sformułować precyzyjną definicję tego słowa. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny, który wskazał im sposoby ograniczenia smogu. Każdy otrzymał książeczkę informacyjną, podsumowującą wiedzę zdobytą na lekcji, dzięki której ta wiedza zostanie przekazana również rodzicom. Zwieńczeniem zajęć było wyjście w plener, gdzie każdy z nas docenił możliwość korzystania ze świeżego powietrza, wolnego od smogu.