Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Spotkanie z leśniczym w Leśnej Klasie

     Uczniowie klasy VIIA ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Suchedniowie wraz z wychowawczynią Marzeną Wojnarską, spotkali się w dniu 16 października 2018r. z p. leśniczym Jarosławem Sidelnikowem na terenie Leśnej Klasy przy ul. Zagórskiej. 

     Celem spotkania była edukacja ekologiczna, a w szczególności ochrona przyrody. Po dojściu na miejsce przywitało nas wesoło płonące ognisko i pan leśniczy, który zaprosił uczniów do Leśnej Klasy. 

     Uczniowie mogli wysłuchać bardzo ciekawych refleksji p. Jarosława na temat przyrody, lasu, drzew, grzybów i wzajemnych zależności między poszczególnymi elementami ekosystemu. Młodzież nauczyła się jak rozróżniać świerka i jodłę za pomocą dotyku, a szczególnie interesował ich problem kornika drukarza i czy można się go pozbyć z naszych lasów. 

     Po „lekcji ekologicznej” był czas na zabawę, ognisko, pieczenie kiełbasek, a nawet taniec belgijski. Na zakończenie wszyscy otrzymali upominki, którymi obdarzyło nas Nadleśnictwo Suchedniów.

     Serdecznie dziękujemy p. leśniczemu Jarosławowi Sidelnikowowi i p. nadleśniczemu Piotrowi Fitasowi za spotkanie w Leśnej Klasie.

 

                                                      Wychowawczyni Marzena Wojnarska z uczniami klasy VIIA

GaleriaPrzejdź do góry