Podsumowanie projektu „Piękna Nasza Polska Cała” w SP3

Od września dzieci z oddziałów przedszkolnych realizowały międzynarodowy projekt „Piękna Nasza Polska Cała”. Miał on na celu kształtowanie postaw patriotycznych, uwrażliwianie na piękno folkloru i tradycji Polski, a także kształtowanie tożsamości narodowej uczniów. W trakcie realizacji tego przedsięwzięcia wykonaliśmy 14 zadań:

• W salach powstały piękne kąciki patriotyczne, które zdobiły prace wykonane przez dzieci,
  • Nauczyliśmy się czterech zwrotek hymnu państwowego i odśpiewaliśmy go wspólnie podczas akademii z okazji odzyskania Niepodległości oraz w czasie wspólnego bicia rekordu dla Niepodległej 9 listopada 2018r.
  • Przygotowaliśmy piękną akademię z okazji Święta 11 listopada.
  • Przeprowadziliśmy „biało – czerwone” zawody sportowe.
  • Wysłaliśmy kartki dla Bohaterów – uczestników Powstania Warszawskiego.
  • Odwiedziliśmy miejsca pamięci w naszej miejscowości.
  • Wyruszyliśmy na wycieczkę „Śladami historii” do Muzeum Orła Białego w Skarżysku – Kamiennej,
  • Poznaliśmy tańce ludowe – „Grozik” i „Krakowiak”,
  • Wspólnie z dziadkami wykonaliśmy świętokrzyski strój ludowy.
  • Wysłaliśmy pocztówkę z naszej miejscowości do organizatorki projektu – pani Ludmiły Fabiszewskiej.
  • Razem z Burmistrzem MiG Suchedniów – Cezarym Błachem oraz „Rycerzami Kolumba” posadziliśmy koło szkoły drzewo – Dąb Pamięci na 100 lecie Odzyskania Niepodległości.
  • Odwiedziliśmy Dom Kultury w Mostkach, gdzie wspólnie z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich upiekliśmy pyszne pierniczki – według przepisu babci.
  • Pracowaliśmy z naszymi rodzicami i wykonaliśmy kartki świąteczne dla „małych bohaterów” z oddziału onkologii w ramach akcji „Mały gest, wielki cel”.
  • Nasi rodzice uczestniczyli w zajęciach otwartych o tematyce patriotycznej.
  • Nauczyliśmy się wierszy i piosenek patriotycznych i zaprezentowaliśmy je wszystkim uczniom i nauczycielom podczas uroczystego apelu.

Dzięki realizacji tego projektu dzieci kształtowały poczucie przynależności narodowej i postawy patriotycznej oraz rozwijały zainteresowania historią własnej Ojczyzny.

Wychowawczynie dziękują wszystkim rodzicom za aktywne włączenie się w obchody niezwykłej rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości oraz za kształtowanie u swoich dzieci postaw patriotycznych.