MIKOŁAJKI JAK Z BAJKI

Nadszedł magiczny, grudniowy czas. Szóstego grudnia od samego rana w naszej szkole było jakoś inaczej, jakoś magicznie. Wszyscy uczniowie w czapeczkach, czerwonych strojach, wszyscy zaniepokojeni, wyczekujący.

Kto miał nas odwiedzić? MIKOŁAJ! Czas oczekiwania na niezwykłego gościa wypełniły klasy drugie. Na scenie pięknie recytowali  wiersze i śpiewali mikołajkowe piosenki.

Głowy małych uczniów raz po raz zwracały się w stronę schodów, a może wejdzie przez okno? A może przez komin? Czy byliśmy grzeczni? Ależ oczywiście!

I wreszcie przybył. Zmęczony, ale szczęśliwy. Dzieci przywitały Go wspólnie zaśpiewaną piosenką ,,Dziadzio Mikołaj”. Były pytania do Mikołaja. Dzieci są niezwykle spostrzegawcze i zauważyły obrączkę na palcu Mikołaja. Mikołaj opowiedział nam o swojej żonie - Pani Mikołajowej. Mamy wrażenie, że Ona cały czas czuwała nad swoim niezwykłym mężem.

I wreszcie nadszedł ten najbardziej wyczekiwany moment czyli prezenty od Mikołaja. Ciężkie worki z niespodziankami pomagały Mikołajowi wnieść elfy. Radości i uśmiechom nie było końca. 6 grudnia to najweselszy dzień dla wszystkich dzieci. Dziękujemy Mikołaju!

Dziękujemy Pani Monice Bator za wspaniałego, wielkiego nadmuchiwanego Mikołaja oraz za czuwanie nad tym prawdziwym.

Dziękujemy rodzicom za piękne stroje, które stworzyły wyjątkowy klimat. Dziękujemy Nikoli Morawskiej, Nikodemowi Miernikowi i Mateuszowi Sowuli z klasy V b. Dziękujemy naszym uczniom z klasy II a i II b za piękny występ dla Mikołaja.

No i przede wszystkim dziękujemy Tobie Mikołaju za to, że kolejny raz mogliśmy Cię gościć w progach naszej szkoły. Do zobaczenia za rok.

Ewa Jędrzejska

Marta Włodarczyk