„Dla Niepodległej” w „Trójce”

3 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem Dla Niepodległej” . Była to impreza szkolna zorganizowana w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych, szacunku i miłości do Ojczyzny oraz rozbudzanie zamiłowania do języka ojczystego.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas I – III, którzy pod kierunkiem swoich wychowawczyń  przygotowali recytację wierszy o tematyce patriotycznej. Co ciekawe, niektórzy uczestnicy zaprezentowali utwory własnego autorstwa, napisane w ramach akcji „Wiersze dla Niepodległej”.

W skład jury konkursowego weszli: pani Renata Wikło, pani Alicja Miernik oraz pan Dariusz Żołądek z zaprzyjaźnionej z nami Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Suchedniowie. Komisja nie miała łatwego wyboru, gdyż uczniowie bardzo dobrze przygotowali się do prezentacji swoich talentów i ciężko było wyłonić najlepszych recytatorów.

Zwyciężyła Pola Andrzejewska z  kl. II b , autorka wiersza pt. „Mój mały raj”.  Kolejne miejsca zajęli :

II miejsceNina Gałczyńska z kl. III

III miejsce  - Maja Jorż z kl. I a oraz Mateusz Adamczyk z kl. II a

Komisja konkursowa wyróżniła także uczennicę kl. II a – Zuzannę Turakiewicz.  Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a  wszyscy uczestnicy zakładki do książek oraz łakocie ufundowane przez sklepik szkolny.

Organizatorki konkursu Małgorzata Rek i  Aleksandra Gołębiowska