Zupełnie inny czas. Czas spędzony w teatrze.

Dni, tygodnie, miesiące – w kalendarzu szkolnej codzienności kartki przewijają się szybko. Uporczywą powtarzalność wczesnych pobudek, przygotowań do kolejnych sprawdzianów czy odrabiania prac domowych trzeba przeciąć  i – wpleść w tę monotonię błyszczącą, srebrzystą nić… Żeby było ciut weselej, mądrzej, inaczej…Wyprawa do teatru to odpowiedź na szarość listopadowych krajobrazów !  Obejrzane przez klasy IV b i IV c przedstawienie pt : „Sztuka latania” w kieleckim „ Kubusiu” na podstawie powieści Johna Boyn’a „Lekkie życie Barnaby’ego Brocketa” ożywiło senne oblicza młodych widzów. Rozpostarci na miękkich poduchach w kameralnej sali, siedząc w półmroku i ciszy, śledziliśmy losy głównego bohatera niepoddającego się prawom grawitacji, ale też rutynie i schematom. Czy łatwo być sobą? Czy odmienność musi oznaczać wykluczenie? Próbowaliśmy sobie odpowiadać na te pytania, komponując  wraz z aktorami  muzykę, tworząc nowatorską  konstrukcję  czy wypisując na bombkach- planetach swoje atuty. Polecamy wszystkim tę sztukę, którą można obejrzeć w ramach Sceny dla Młodzieży i Dorosłych. To będzie bez wątpienia dobrze spędzony czas.

Marta Przeworska