SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM W KLASACH 0A i 0B

06.11.2018 dzieci z oddziałów przedszkolnych SSP nr3 gościły na zajęciach ratowników medycznych z Ratownictwa PCK w Kielcach. Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny , jak bezpiecznie ułożyć poszkodowanego i jak prawidłowo sprawdzić jego czynności życiowe. Każdy spróbował wykorzystać zdobytą wiedzę na fantomie. Ponadto przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wygląda karetka pogotowia „od środka”. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Naszym Gościom bardzo dziękujemy za przybycie a pani Monice Zając – Wrotniak za zorganizowanie zajęć.

Magdalena Przygoda

Ewa Bąk